App
Télécharger notre appli gratuite
Aide
FR
EUR

Çin Tren Bileti Nasıl Değiştirilir veya İptal Edilir?

Çin tren bileti aldıysanız ancak planlarınız değiştiyse veya bir hata yaptıysanız Çin tren biletinizi iptal ederek para iadesi alabilir veya Çin tren biletini, trenin kalkışından iki saat öncesine kadar değiştirebilirsiniz.

Trip.com'dan Çin için çevrimiçi tren bileti rezervasyonu yaptıysanız ve kağıt biletiniz düzenlenmemişse tren biletinizi internetten iptal edebilirsiniz. Çin tren biletinizin teslim edilmesini sağlamayı seçtiyseniz veya kağıt Çin tren biletinizi zaten teslim aldıysanız Çin'de bir tren istasyonuna giderek bileti değiştirmeniz veya para iadesi almanız gerekir.

Çin Tren Bileti Nasıl Değiştirilir?

Çin tren biletiniz zaten varsa rezervasyonunuz için kullandığınız kimlikle birlikte herhangi bir Çin Anakarası tren istasyonuna gidin ve tren bileti değiştirme gişesine (改签窗口) gidin. Çin tren biletini değiştirdiğiniz ilk seferde işlem ücreti alınmaz.

Kağıt Çin tren biletiniz düzenlenmemişse Trip.com, tren biletinizi değiştirmenize yardımcı olamaz ancak rezervasyonunuzu iptal edip internetten yenisini yapabilirsiniz.

Düzenlenmemiş trem biletlerini iptal etmek için Trip.com hesabınızda oturum açın ve Hesabım > Rezervasyonlarım > Trenler'i seçin. İptal etmek istediğiniz tren rezervasyonunun yanındaki Rezervasyonu iptal et düğmesine tıklayarak tren bileti rezervasyonunu iptal edin. Çin tren bileti için buradan yeni bir rezervasyon yapın. Çin tren bileti rezervasyonunuzu kalkışın 15 günden kısa bir süre öncesinde iptal ederseniz, iadesi yapılan tren bileti için sizden işlem ücreti alınacağını lütfen unutmayın. (İşlem ücretlerinin nasıl hesaplandığına aşağıda bakabilirsiniz.)

Yeni bilet fiyatı, orijinal tren bileti fiyatından daha düşükse fiyat farkı size iade edilir. Yeni bilet fiyatı, orijinal tren bileti fiyatından daha yüksekse fiyat farkı sizden alınır.

Çin Tren Biletlerini Online Olarak İptal ve İade Etme

Kağıt bilet olarak teslim almadığınız veya size gönderilmesini talep etmediğiniz biletleri online olarak iptal edebilirsiniz. Trip.com hesabınızda oturum açarak “Hesap” > “Tüm Rezervasyonlar” > “Trenler” sekmesine gidin.Rezervasyonu İptal Et düğmesine basarak tren bileti rezervasyonunuzu iptal edin. Biletler saat 06:00 ila 23:30 (GMT+8) arasında online olarak iptal edilebilir.

Teslim alınmış kağıt biletlerin ve 25 dakika içinde kalkacak olan trenlere ait biletlerin online olarak iptal edilemeyeceğini lütfen aklınızda bulundurun. Kağıt biletlerinizi teslim aldıysanız, biletleri Çin Anakarası'ndaki herhangi bir tren istasyonunun para iade gişesinden iade edebilirsiniz (bkz. aşağıdaki talimatlar).

Çin Tren Biletlerini Tren İstasyonunda İptal ve İade Etme

Kağıt tren biletlerinizi teslim aldıysanız, Çin Anakarası'ndaki herhangi bir tren istasyonundan para iadesi alabilirsiniz. Para iadenizi almak için kağıt tren biletleriniz ve rezervasyon sırasında kullandığınız kimlikle birlikte para iade gişesine gidin.

  

İptal Edilen Çin Tren Biletlerinin İadesi için İşlem Ücretleri

Trip.com, Çin’in ulusal tren yolu operatörü China Railway'in iptal politikalarını uygulamaktadır. Çin'de tren bileti, trenin kalkış tarihinden en az 15 gün önce iptal edilirse herhangi bir işlem ücreti alınmaz.

Kalkıştan önceki 49 saat ila 15 gün içinde gerçekleştirilen tüm iptal işlemleri için tren bileti başına %5 işlem ücreti (minimum 2 Çin Yuanı), kalkıştan önceki 25 ila 49 saat içinde gerçekleştirilen iptal işlemleri için tren bileti başına %10 işlem ücreti, kalkıştan önce 25 saat içinde gerçekleştirilen iptal işlemleri için de tren bileti başına %20 işlem ücreti alınır.

İptal edilmiş Çin tren biletleri için, başlangıçtaki ödemenizle aynı yöntem kullanılarak 20 iş günü içinde para iadesi gerçekleştirilir. İptal edilen Çin tren biletleri için para iadesi tutarı Çin'in tren yolu idaresinin düzenlemelerine tabidir. İptal edilen Çin tren biletleri için para iadesi ödeme tarihi, bankanızın veya kredi kartı sağlayıcınızın düzenlemelerine tabidir.

Brand of the Year Awards 2020, Corée du Sud
Brand of the Year Awards 2020, Corée du Sud
Google Material Design Awards 2019
Google Material Design Awards 2019
Asia eCommerce Awards 2019, Hong Kong
Asia eCommerce Awards 2019, Hong Kong